Chřipkové období a masáže

Chřipkové období a masáže

Momentálně se hodně mluví o chřipkové epidemii, tak jako každou zimu, rok co rok. Příprava na toto období by měla začít u každého denním posilovaním immunity po celý rok. V tomto vydání mého blogu bych se chtěl zejména věnovat prevenci, tak jako já sám již dlouho dělám.

Chřipka a masáže?

V ranním stádiu chřipkového nachlazení se v žádném případě nedoporučuje chodit na masáž, do sauny a ani horké koupele. A to z jednoho prostého důvodu, chřipka je virového původu a jak je známo prokrvení organismu jak při masáži tak v horké lázni jen pomáhá virům šířit se do celého těla a známé příznaky bolestí hlavy a kloubů se jen zhorší. Další vcelku logický důvod je také to že chřipka je kapénková nákaza tudíž by jste určitě měly zůstat doma v klidu aby jste nenakazily kolemjdoucí a takto nerozšiřovaly epidemii dále. Rušení rezervací v tomto období je časté a naprosto pochopitelné.

Jak se preventivně připravit na chřipkové období?

Po čas celého roku buďte aktivní, sportujte a posilujte svůj imunitní sytém. Je to vcelku jednoduché a nevyžaduje to ani tak moc úsilí a ani financí. Drahé multivitaminy a jiné chemické náhražky reklamující zvýšení immunity nefungují! Z mé vlastní zkušenosti vím že pravidelná konzumace ovoce a zeleniny nejlépe v teplém stavu podpoří organismus nejvíce. Také správná hydratace a pití čerstvé vody a nebo nápoje s přidáním jak máty, hřebíčku, zázvoru a čerstvého ovoce dělá divy! Mezi mé oblíbené denní režimy patří hrnek teplé vody s medem ráno a večer před spaním a další dvě až tři skleničky přes den. Teplou vodou se myslí nápoj o teplotě maximalně stejné jako teplota těla. A proč teplou vodu s medem? a nebo proč vůbec pít obyčejnou teplou vodu?

  • Ten, kdo pravidelně pije teplou vodu, má lepší trávení. Vlažná voda stimuluje trávící žlázu, která pak lépe funguje. Pomáhá rozložit v žaludku jídlo, takže trávící systém nemusí pracovat tak
  • tvrdě a díky tomu používá na proces trávení méně energie a posiluje immunitu.
  • Bolest v krku je častým problémem, který je způsoben prochladnutím nebo chřipkovou infekcí. Pití teplé vody zmírňuje bolest v krku. Teplá voda pomáhá rozpouštět hustý hlen a odstraňovat jej z dýchacích cest. Kromě pití teplé vody pomáhá i pití dalších teplých tekutin, jako například bylinných čajů. Skvělým prostředkem proti bolesti v krku je kloktání teplé vody s půlkou soli.
  • Pitná teplá voda je vynikajícím přírodním prostředkem k léčbě překrvení nosní sliznice. Teplá voda pomáhá očistit nosní dutiny a přináší okamžitou úlevu při ucpaném nosu. Pití teplé vody uvolňuje nahromaděný hlen ve vašich nosních dutinách a dýchacích cestách. Díky tomu se snižuje šance, že se viry a bakterie rozmnoží. To zároveň podporuje detoxikaci a imunitu, což znamená, že vaše tělo se bude schopné zbavit toxinů a urychlí se proces uzdravování.
  • Pokud máte potíže se zdravým spánkem, pak před ulehnutím do postele popíjejte sklenici teplé vody. Teplá vody zvyšuje vnitřní tělesnou teplotu, což uvolňuje tělo, uklidňuje nervy a dělá vás to ospalými a klidnými. Dále to zabraňuje půlnočním chutím a vede to k pocitu omlazení v dopoledních hodinách.
  • Med v kombinaci s teplou vodou bude vaše tělo udržovat plné energie a účinně nastartuje váš den. Teplá voda s medem se stává jedinečným lékem, který detoxikuje vaše tělo, zbavuje váš travící trakt parazitů obnovuje mikroflóru tlustého střeva a pomáhá při odstraňování bakterií a má posilující učinek na vaše ledviny.

 Na závěr vám přeji rychlé uzdravení a s myšlenkou “ Každý organismus je tak individuální, že vyžaduje individální léčení“ což platí i o masážích!

a já se budu se těšit na vás při další masáži u mě ve studiu …

Váš masér Jiří saidl

www.jirisaidl.com

Add Comment